Скрытое видеонаблюдение

У сучасному житті відеоспостереження набуло неабиякої популярності. Системи різного типу і функціональності широко використовуються в безлічі сфер діяльності. Саме завдяки їм більшість користувачів змогли організувати контроль безпеки власного бізнесу і особистого простору. Ми живемо в часи, коли камери відеоспостереження можна зустріти де завгодно - на вулиці, в супермаркеті, банківському або поштовому відділенні, лікарні, автозаправці. У подібній ситуації, коли кожен ваш крок може контролюватися кимось стороннім, піднімається питання - наскільки це правомірно. Адже далеко не кожному припаде до душі той факт, що за ним постійно ведеться спостереження. Давайте спробуємо розібратися, що ж з цього приводу говорить законодавство України.

Прихований відеонагляд та закон

Перед тим як встановлювати систему прихованого спостереження на власному об'єкті, кожен повинен знати і пам'ятати про те, що збір, зберігання і поширення відео й аудіо інформації про будь-які особи без їх відому та згоди карається кримінальною відповідальністю і суперечить чинній Конституції України, яка гарантує таємницю листування, телеграфної та іншої кореспонденції, телефонних розмов. Подібну діяльність можуть здійснювати виключно правоохоронні органи, але тільки у випадках, передбачених законодавством, і встановлених судом. Техніка, яка використовується в даних цілях, відноситься до спеціальної категорії засобів і чітко описана в постанові Кабінету Міністрів від 28.01.04 р, №86. Крім того, детально зазначено яким чином відео і аудіо техніка може розміщуватися і маскуватися. Будь-яке застосування перерахованих пристроїв для приватного спостереження суворо забороняється і карається кримінальною відповідальністю.

Законодательство

В яких випадках передбачена кримінальна відповідальність:

  • Незаконний збір, зберігання, використання або поширення особистої інформації про особу без її відому та згоди (карається штрафом, виправними роботами, арештом або обмеженням волі).
  • Порушення таємниці телефонних розмов, листування, телеграфної кореспонденції, передача яких здійснюється через комп'ютер або інші засоби зв'язку (карається штрафом, виправними роботами, обмеженням свободи).
  • Протизаконне використання, придбання і збут спеціальних технічних пристроїв негласного збору інформації (карається штрафами, обмеженням або позбавленням волі).
  • Звичайне зберігання техніки для прихованого спостереження (штрафи з конфіскацією технічних засобів).

Як все-таки правильно організувати відеонагляд?

Ведется видеонаблюдение

Одним з найважливіших пунктів, який ви повинні завжди пам'ятати і враховувати в разі використання систем відеоспостереження - людина обов'язково повинна бути повідомленою. Фото і відео зйомка може здійснюватися тільки в разі негласної або гласної згоди людини. Тому при входах на об'єкти необхідно розміщувати добре розпізнавані таблички з повідомленням про ведення відеоспостереження. І якщо людина, бачачи табличку, входить в приміщення, вона таким чином дає згоду, що її зніматимуть. Але не варто забувати про те, що відповідальність за використання отриманого матеріалу повністю лежить на його власнику.

Миниатюрная камера

Варто відзначити, що цілком законним вважається використання відеоглазків, відеодомофонів, відеокамер невеликих розмірів, виконаних у форматі датчиків. Завдяки подібним пристроям ви маєте можливість правомірно організувати непомітну систему відеоспостереження. В інтернет-магазині Video-Standart ви зможете знайти доступні відеокамери, виконані в мініатюрних корпусах, які легко поміщаються в долоні, серед таких пристроїв можна запропонувати модель Partizan IPA-1SP. Також зверніть увагу на широкий вибір компактних камер спостереження з можливістю встановлення карти пам'яті micro-SD, які дозволяють здійснювати відеоспостереження без підключення до відеореєстратора. Доступними і популярними є такі моделі: Hikvision DS-2CD6424FWD-30 (2.8 мм)Foscam C1 LitePoliceCam IPC-6025 CatHikvision DS-2CV2U01FD-IW (2.8 мм)PoliceCam Penguin-180 Full HDTecsar Airy TA-2 Lite.

Фотоловушка

Окремо хочеться виділити таку категорію пристроїв, як фотопастки або мисливські камери, які мають добре захищені корпуси і можуть протягом тривалого часу працювати на відкритому просторі, під впливом атмосферних опадів та низьких температур. Такі камери часто оснащені вбудованими датчиками руху і дозволяють робити знімки або відео записи тварин у дикій природі. Наявність внутрішнього радіо модуля забезпечує віддалений контроль та управління пристроєм.