AHD Logo

На сьогоднішній день системи відеоспостереження, виконані за технологією AHD (Analog High Definition) отримали досить велику популярність серед багатьох користувачів, завдяки відносно невеликій вартості та високій якості зображення (роздільна здатність HD / Full HD). Розроблена корейською компанією NEXTCHIP, ця технологія забезпечує передачу відеосигналу по коаксіальному кабелю без змін якості і затримки на відстань до 500 м. У порівнянні зі звичайними аналоговими системами, AHD дає можливість в п'ять разів збільшити деталізацію і дозвіл відео.

Сучасне AHD відеоспостереження включає в себе три підформати: AHD-L, AHD-M і AHD-H. Приставки розшифровуються як Low (низький), Medium (середній), High (високий), що відповідно вказує на рівень якості зображення. Якщо кожен з цих форматів порівняти з роздільною здатністю до, то ми отримаємо наступне:

  • AHD-L: 960Н (відповідає приблизно 800 ТВЛ);
  • AHD-M: 1 Мп (1280 х 720 (HD);
  • AHD-H: 2 Мп (1920 х 1080 (Full HD).
AHD Format

Виходячи з вище зазначених даних, можна зробити висновок, що AHD-L - це, по суті, звичайний аналоговий формат з максимальною роздільною здатністю 960Н. Він володіє трохи більшою дальністю передачі сигналу. Отже, виникає питання, чи є взагалі сенс у використанні даного режиму? З технічної точки зору він марний, тому що не демонструє суттєву різницю в якості зйомки, в порівнянні зі звичайним аналогом.

Але як же сталося так, що AHD-L взагалі був впроваджений? Вся справа полягає в маркетинговому прорахунку компанії Nehtchip. Ще в 2013 році на одній з китайських виставок нею був гучно представлений абсолютно новий формат COMET, суть якого полягала в удосконаленні звичайного аналогового формату з роздільною здатністю 960Н. Розробник трохи поліпшив якість зображення і збільшив дальність передачі до 300 метрів по коаксіальному кабелю. Але на тій же виставці компанія-конкурент Dahua презентувала власну розробку - формат HDCVI, який демонстрував ту саму якість картинки, тільки вже з дозволом 1 мегапіксель. В результаті ситуації, що склалася COMET виявився не цікавим для користувача.

Оскільки гроші були вже вкладені, Nehtchip прийняли рішення включити його в специфікацію формату AHD, як AHD-L, і зосередити сили на розробку нової технології, яка не поступалася б за якістю конкурентам.

На завершення хочеться сказати, що не варто особливо загострювати свою увагу на режимі AHD-L, так як він самого спочатку виявився невдалим проектом і існує в якості простого доповнення, яке вже давно втратило свою актуальність.